MOJE SLUŽBY

Aktuální info:

Svoji živnost jsem přesunula do Prahy, avšak aktuálně mám svůj pracovní rozvrh 100% obsazený. Pokud se něco uvolní, tuto stránku opět aktualizuji. Děkuji za pochopení. 🙂

V současné době můžete využít mých služeb v centru Paříže a v jeho nejbližším okolí, které je dostupné pomocí metra a RER.

Obrátit se na mě můžete v těchto dvou oblastech:

  • Hlídání dětí/babysitting – jednorázové/nárazové hlídání, pravidelné ranní hlídání (obsazeno) , pravidelné odpolední hlídání (pro školní rok 2020-2021 obsazeno), večerní hlídání, hlídání o víkendech
  • Doučování francouzštiny – doučování od úplných začátečníků až po mírně pokročilé (A0 – B1)

Hlídání i výuka probíhá u Vás doma, nemusíte nikam chodit, dopravím se za Vámi. 🙂 Online výuku v současné době nenabízím.

A) Hlídání dětí/babysitting

S hlídáním dětí v Paříži mám více jak dvouletou zkušenost. Pracovat jako chůva jsem začala již během svých studíí a nyní se touto prací dokonce živím. 🙂 Zároveň mám ještě v Čechách dvě malé neteře (2 a půl roku), takže ty se dají též počítat jako taková škola života. 🙂

V mé úplně první pařížské rodině jsem se starala o bilingvní, francouzsko-anglicky mluvící „prvňačku“.  Nejenom úkoly jsme tedy dělaly jak v angličtině, tak i ve francouzštině.  Ať už tedy Vaše děti mluví jakýmkoliv jazykem, věřím, že se vždy nějak „domluvíme“.

V druhé rodině jsem pečovala celkem o tři děti (dva kluci a jedna dívka) v rozmezí 6 a 13 let. Nejvíce času jsem trávila s nejmladším, jelikož dvě starší děti byly téměr samostatné, avšak polovinu času jsme trávili všichni dohromady. Obrátit se na mě tedy můžete ať už máte doma jedináčka či více dětí.

Nyní pracuji pro několik různých rodin, v jedné se např. odpoledne starám o tříletou holčičku a šestiletého klučinu a v další rodině se během dopoledních hodin starám o miminko. Plus ještě doplňuji svůj rozvrh o různá nárazová hlídání dalších miminek a dětí. S miminky mám zkušenost od jejich 3 měsíců. O zábavu mám tedy postaráno celý den. 🙂

S dětmi chodím pravidelně do parku, dělám domácí úkoly, kreslíme, čteme pohádky, některým jsem též pomáhala s přípravou na hodiny piána. Zároveň též připravuji obědy i večeře a když rodiče potřebují, ukládám děti i do jejich postýlek. Věřím tedy, že se nebudeme nudit ani s Vaším dítkem. 

Pro zjištění mé dostupnosti v konkrétní den a čas můžete též využít tento formulář.

Cena:
   • od 10 eur/h*

 

 

 

 

B) Doučování francouzštiny

Do Francie jsem přijela před dvěma roky a francouzsky jsem toho v té době zrovna dvakrát moc nenamluvila. Po mém příjezdu jsem se však pustila do intenzivního studia francouzského jazyka (FLE) na univerzitě v Créteil (Université Paris-Est Créteil), kde jsem postupně získala univerzitní diplomy DUEF na úrovních A2, B1 a B2.

Zároveň jsem si tyto diplomy ještě doplňila o dva diplomy státní DELF, konkrétně o DELF B1 a následně i DELF B2.

To vše jsem zvládla za 15 měsíců po mém příjezdu do Francie. Nebylo to vždy však tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Rychlé zdokonalení se ve francouzském jazyce vyžadovalo spoustu práce a pravidelné učení se.

Po ukončení mých studií na začátku roku 2020 jsem se tedy rozhodla, že bych ráda pomáhala dalším lidem ve zdokonalování se v tomto jazyce. Např. těm, kteří stejně jako já přicházejí do Francie bez znalosti tohoto jazyka (či s jeho né příliš dobrou úrovní).

Zároveň jsem ve volném čase začala budovat tyto webové stránky a psát články na téma „Jak na život ve Francii“. Co se doučování týká, rozhodla jsem se, že se zaměřím na výuku začátečníků až po mírně pokročilé, jelikož především právě na těchto úrovních mohu zúročit své nabyté znalosti a zkušenosti.

S doučováním francouzštiny mám zkušenosti již z dob studií, kdy jsem pomáhala svým spolužákům. Rozhodla jsem se ale zároveň podložit mou výuku nějakým certifikovaným kurzem.

Během jara 2020 a koronavirového „confinement“ jsem proto absolvovala online kurz na výuku FLE prostřednictvím společnosti CAVILAM – Alliance française, který jsem v červnu zakončila úspěšně certifikátem.

Pokud jste tedy např. právě dorazili do Paříže a trochu tápete ve francouzštině, určitě se neváhejte na mě obrátit. Též jsem si ony začátky sama prošla a ráda Vám v nich pomohu. 🙂

Proč si zvolit mě a ne např. rodilého mluvčího?
   • Byla jsem na Vašem místě, výuku koncipuji přímo Vám na tělo a využívám metod FLE, pomocí kterých jsem se naučila jazyk já sama na univerzitě v Paříži.
   • Na začátcích je výuka zpravidla jednodušší pokud Vám mohou být základní pravidla vysvětlena v mateřském jazyce.
Cena:

Cena doučování je narozdíl od hlídání dětí pochopitelně vyšší. Příprava každé indiviudální hodiny mi totiž zabere další 1-2h čisté práce, tedy ve výsledku každé hodině věnuji 2-3h svého času. A od toho se odvíjí i následující ceník.

   • 20 eur/h*
   • První setkání zdarma za účelem získání potřebných informací pro sestavení individuálního výukového plánu.
*Poznámky:
  • Veškeré výše uvedené ceny jsou tzv. net. Je to z toho důvodu, že stejně jako velká část tzv. „professeur particulier“ a „nounou“ ve Francii v současné době poskytuji moje služby jako zaměstnanec „salarié„, nikoliv živnostník.
  • Krátkodobé jednorázové služby jsou tedy deklarovány prostřednictvím CESU. Pokud jste o CESU ještě neslyšeli, připravila jsem pro Vás krátké shrnutí v češtině, které můžete nalézt zde. Jedná se o způsob plateb, který je oboustranně výhodný jak pro plátce, tak pro vyučujícího.
  • V případě dlouhodobějšího hlídání dětí preferuji deklarovat prostřednictvím Pajemploi (podobný systém jako CESU, avšak pro běžné typy úvazků).
  • Příplatek v případě dojezdu mimo zónu 1 (dle vzdálenosti).